NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 11 KWIETNIA 2021 R.

1. W dzisiejsze święto Miłosierdzia Bożego chcemy jeszcze bardziej uświadomić sobie prawdę, że Bóg jest Miłością. Miłość Boża ofiaruje wszystko, co ma, nie zostawia sobie niczego. Bóg tak umiłował świat, że dał nam swojego Syna Jednorodzonego, aby stał się ofiarą przebłagalną za grzechy całego świata. W czasie Eucharystii Bóg Ojciec ponawia dla nas dzieło swojej miłości, którego dokonał w swoim Synu Chrystusie. Odpowiedzmy na Bożą miłość naszą miłością …

2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych dla Róż Matek i Ojców {Msze Św. o godz. 7.00 i 9.00}. Przy kościele po każdej Mszy Św. jest zbiórka ofiar do puszek na cele miłosierdzia prowadzone przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

3. W niedziele zwracajmy uwagę na obostrzenia sanitarne i starajmy się ograniczyć przyjście do kościoła, a za to przyjść w ciągu tygodnia. Uczestnicząc we Mszy Św. dzięki transmisji w środkach przekazu, możemy przyjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię Św.

4. Zapraszamy na wieczorną Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w poniedziałek, środę i piątek. /Najpierw różaniec, potem modlitwa w ciszy/.

5. We wtorek po Mszy Św. wieczornej będzie Adoracja Najśw. Sakramentu w obronie życia dzieci nienarodzonych. Zapraszamy nie tylko uczestników Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, ale też wszystkich, którzy przez modlitwę i apostolstwo chcą włączyć się w obronę życia dzieci nienarodzonych.

6. „Spacer miłosierdzia” przy kościele Matki Bożej Fatimskiej we wtorki od godz. 20.00 według zgłoszeń do ks. Marka.

7. We wtorek będzie katecheza dzieci z klas trzecich z rodzicami; dla kl. III b o godz. 16.00, dla kl. III a o godz. 17.00; natomiast od godz. 16.30 spotkanie dla samych rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. Dzieci niech przyniosą książeczki do modlitwy. Aspiranci mają spotkanie w środę o godz. 16.30.

8. W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. O. Pio i Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej.

9. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23 do północy – to zaproszenie Pana Jezusa do naszej obecności przy Nim w Jego trwodze konania w Ogrojcu.

10. Serdeczne Bóg zapłać młodzieży naszej parafii wraz z ks. Markiem i zespołem muzycznym za prowadzenie Dróg Krzyżowych o godz. 20.00 w piątki Wlk. Postu; Drogi Krzyżowej w terenie; za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego; za udział w Triduum Paschalnym. Serdeczne Bóg zapłać panom Markowi Białce i Michałowi Seremak wraz z ks. Marianem za śpiew Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową i Wlk. Piątek; pozostałym osobom za włączenie się w liturgię Triduum Paschalnego i Wielkanocy; orkiestrze dętej za uświetnienie swą obecnością Procesji Rezurekcyjnej; DSM za śpiew podczas Dróg Krzyżowych dla dzieci; pani Halinie za wystrój przed ołtarzem na czas Wielkiego Postu, panu organiście, panu kościelnego, Liturgicznej Służbie Ołtarza. Niech to zaangażowanie i podzielenie się swoimi talentami będzie na większą chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynemu.

11. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. … Na razie niewiele rodzin zaprosiło Św. Michała Arch. do swego domu, by powierzyć się Jego opiece i wstawiennictwu.

12. Za tydzień prosimy o ofiary do kopert na renowację kościoła św. Marcina, a także na sprzątanie kościoła i cmentarza. Na razie mamy przyznaną dotację 80 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na prace na zewnątrz kościoła św. Marcina, a czekamy na rozpatrzenie wniosków złożonych do Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie na prace wewnątrz kościoła św. Marcina.

13. Chcieliśmy poruszyć też smutną i przykrą sprawę zniszczenia kapliczki Jezusa Frasobliwego przy jednym domu w Drodze do Chronowa. Jeśli miał ktoś odwagę zniszczyć i zabrać figurę Jezusa, a potem ją oddać, to prosimy także o jej naprawienie i wyczyszczenie …

14. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; miesięczniki {Rycerz Niepokalanej, WPiS, Królowa Różańca Świętego} oraz nowy numer „Miłujcie się”, po które warto sięgnąć ze względu na ciekawe tematy i poruszające świadectwa … Także dla dzieci są jeszcze na ten miesiąc miesięczniki z ciekawymi dodatkami … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach. Na stoliczku przy ostatnich ławkach oraz przy wyjściu z kaplicy są do zabrania jeszcze maseczki, jeśli ktoś potrzebuje dla siebie czy domowników …
1