III NIEDZIELA WIELKANOCNA 18 KWIETNIA 2021 R.

1. Jak uczniowie idący do Emaus nie zawsze rozpoznajemy Jezusa na drogach naszego życia. Kiedy jednak widzimy Go łamiącego chleb, nasze oczy zaczynają widzieć. Niech Eucharystia będzie dla nas okazją do szczególnego spotkania z Jezusem, który jest Zmartwychwstaniem i Życiem …

2. Uczestnicząc we Mszy Św. dzięki transmisji w środkach przekazu, w dalszym ciągu można przyjechać do kościoła, aby przyjąć Komunię Św.

3. Zapraszamy na wieczorną Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w poniedziałek i środę /Najpierw różaniec, po którym udzielamy Komunię Św., potem modlitwa w ciszy/.

4. W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której będzie nabożeństwo za wstawiennictwem Św. Michała Arch. i Chórów Anielskich oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej.

5. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23 do północy – to zaproszenie Pana Jezusa do naszej obecności przy Nim w Jego trwodze konania w Ogrojcu.

6. W piątek przypada uroczystość Św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. Dla Akcji Katolickiej w Polsce jest to również święto patronalne. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

7. W piątek po Mszy Św. o godz. 6.30 rozpocznie się 24– godzinna Adoracja Najśw. Sakramentu. Jest to szczególna okazja do modlitwy w ciszy przed Panem Jezusem, który pozostał w Eucharystii, by być dla nas i obdarzać nas hojnymi łaskami. Jeśli ktoś może być o konkretnej godzinie na Adoracji to prosimy o wpisanie się na listę, która dziś jest przy filarze z przodu kościoła /od str. ołtarza Bożego Miłosierdzia/, a w tygodniu będzie pod chórem.

8. W piątek zapraszamy na Wieczór z Królową Pokoju. Od godz. 17.00 będą odmawiane dwie części różańca, a od godz. 19.00 będzie chwila Adoracji Najśw. Sakr. prowadzona przez ks. Marka wraz z Zespołem. Potem dalszy ciąg Adoracji w ciszy do soboty rano.

9. Ponadto w piątek przed godz. 17.00 powitamy obraz Matki Bożej Częstochowskiej, Patronki Robotników wraz z relikwiami Bł. Ks. Jerzego Popiełuszko i repliką Krzyża nowohuckiego, które peregrynują w naszej diecezji. Przychodząc na Adorację w piątkowy wieczór i w nocy, mamy okazję modlić się zarazem przy Obrazie peregrynacyjnym, relikwiach i Krzyżu. Zapraszamy też na modlitwę w sobotę do godz. 10.00, a potem od godz. 13.30 do pożegnania Obrazu, relikwii i Krzyża, które będzie po Mszy Św. o godz. 16.30. Obraz, relikwie i Krzyż otrzymamy od parafii Brzesko – Słotwina, a przekażemy w sobotę do Bochni. W sobotę o godz. 9.00 prosimy Rycerstwo Niepokalanej i Róże Różańcowe do prowadzenia cząstki różańca i po różańcu będzie udzielana Komunia Św. Popołudniu zapraszamy na godz. 15.00 na koronkę do Bożego Miłosierdzia i „czerwony różaniec” i prosimy o poprowadzenie tej modlitwy przez Grupy „czerwonego różańca”/też będzie Komunia Św./, a także na zakończenie Peregrynacji Mszą Św. o godz. 16.30 i odprowadzenie Obrazu, relikwii i Krzyża do samochodu peregrynacyjnego. Niech ten czas będzie okazją do modlitwy za wszystkich ludzi pracy z naszej parafii.

10. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. … Niewiele rodzin zaprosiło Św. Michała Arch. do swego domu, by powierzyć się Jego opiece i wstawiennictwu.

11. Oprócz dotacji 80 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na prace na zewnątrz kościoła św. Marcina, otrzymaliśmy w ostatnich dniach z Urzędu Marszałkowskiego 40 tys. zł na dalsze prace konserwatorskie przy ołtarzu M.B. Różańcowej z kościoła św. Marcina. Serdeczne Bóg zapłać składamy Parafianom za ofiary złożone w marcu: na konto parafii - 4.136,00 zł; do kopert w kościele – 6.420,00 zł; w tym były ofiary bezimienne: 200 zł z parafii; 100 zł spoza parafii oraz 500 zł spoza parafii. Serdeczna Bóg zapłać za ofiary na sprzątanie - prosimy je składać do kopert.

12. Najbliższa niedziela jest Światowym Dniem Modlitw o Powołania; składka na tacę jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. To również będzie Niedziela Synodalna. W najbliższy wtorek po Mszy Św. wieczornej jest synodalne spotkanie Rady Parafialnej, a w czwartek – Rycerstwa Niepokalanej.

13. Czasopisma religijne są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”; miesięczniki {Rycerz Niepokalanej, WPiS, Królowa Różańca Świętego} oraz „Miłujcie się”, po które warto sięgnąć ze względu na ciekawe tematy i poruszające świadectwa … Także dla dzieci są jeszcze na ten miesiąc miesięczniki z ciekawymi dodatkami … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach. Na stoliczku przy ostatnich ławkach oraz przy wyjściu z kaplicy są do zabrania jeszcze maseczki …

1