NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA 25 KWIETNIA 2021 R.

1. Spotykamy się w radosnym czasie wielkanocnym, aby świętować pamiątkę Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. On, jako Dobry Pasterz, gromadzi nas na Eucharystii i zaprasza, byśmy za Nim wyruszyli w drogę: ze śmierci do życia. Owca, która ma powtórnie narodzić się do życia, to każdy z nas, który został odkupiony najdroższą Krwią Zbawiciela na drzewie krzyża …

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.

3. Zapraszamy na wieczorną Adorację Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie w godz. 20.30 – 22.00, w poniedziałek i środę i piątek /Najpierw różaniec, po którym udzielamy Komunię Św., potem modlitwa w ciszy/.

4. W czwartek - Adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00, w czasie której będzie nabożeństwo ku czci Boga Ojca oraz Koronka do Krwawych Łez Matki Bożej.

5. „Godzina Święta” w czwartek od godz. 23 do północy – to zaproszenie Pana Jezusa do naszej obecności przy Nim w Jego trwodze konania w Ogrojcu.

6. W piątek – 30 kwietnia, rozpoczną się nabożeństwa majowe, które w dni powszednie będą odprawiane po Mszy Św. o godz. 18.00 /w czwartki przed Mszą Św./, a w niedziele i święta o godz. 16.40. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach majowych, aby w tym trudnym czasie, polecać się opiece i wstawiennictwu Maryi, naszej Królowej i najlepszej Matki, do której możemy się uciec w każdej potrzebie. Zapraszamy też dzieci i młodzież.

7. W sobotę, 1 maja, we wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika od godz. 17.00 będzie Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP; do prowadzenia różańca prosimy IV, V i VI Różę Matek /rozważania i modlitwy są w zakrystii/.

8. W zakrystii są zapisy na Peregrynację figury Św. Michała Arch. …

9. Katecheza z rodzicami dla dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i I Komunii Św. będzie w kościele w środę: dla kl. IIIa – o godz. 16.00; dla kl. III b – o godz. 16.45. W związku z uroczystością I Komunii Św. w niedzielę, 9 maja, na Mszach Św. o godz. 10.00 i 12.00, już dziś informujemy, że będzie zmieniony porządek Mszy Św. o pół godziny wcześniej: 6.30 i 8.30; popołudniu bez zmian o godz. 17.00.

10. Spotkanie synodalne Rady Parafialnej wraz z przedstawicielami młodzieży będzie w czwartek po nabożeństwie wieczornym.

11. Są do wycinki małe drzewka, które urosły na łące parafialnej przy drodze na Niziny. Prosimy kogoś chętnego, kto chciałby skorzystać z drewna i gałęzi, jeśli podejmie się tej pracy.

12. W miniony wtorek zmarła, a wczoraj w Zalasowej był pogrzeb ś.p. + Kazimiery Peca, długoletniej gospodyni przy ś.p. + ks. Julianie. Poświęciła całe lata swego życia na pracę w kuchni i na gospodarstwie. Prosimy o modlitwę w jej intencji i zapraszamy we wtorek na Mszę Św. o godz. 6.30 w 7 dniu po jej śmierci, aby wypraszać radość życia wiecznego dla niej.

13. Pośród wielu Solenizantów ostatnich dni jest m.in. pan Organista, p. Marek Białka, który prowadzi naszą stronę internetową i ks. Marek, nasz wikariusz. Składamy serdeczne życzenia, wypraszając obfitość Bożej łaski, opieki i wstawiennictwa Matki Bożej Fatimskiej i ich Patronów; obejmujemy ich naszą gorącą modlitwą …

14. Czasopisma katolickie są wystawione na stoliczku pod chórem. Są tygodniki: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” oraz miesięczniki m.in. nowy „Mały Gość” … Kartki z intencjami Mszy Św. na ten tydzień są na stoliku przy gazetach. Na stoliczku przy ostatnich ławkach jest do zabrania bezpłatna gazeta z serii „dobre nowiny”, w której m.in. o filmie, który można zobaczyć w internecie pt. „Wyrok na niewinnych”. Zrobiono wiele, aby ten film nie powstał. To historia najgłośniejszego i najbardziej brzemiennego w skutkach dramatu sądowego w dziejach. Blisko pół wieku temu wyrok Sądu Najwyższego w USA przesądził o tragicznym losie już 62 milionów nienarodzonych …

1